Zeeland
De verkeersveiligheid in Zeeland heeft onze bijzondere aandacht. Landelijk blijft Zeeland achter als we kijken naar het aantal verkeersslachtoffers per 100.000 inwoners. Om die achterstand in te lopen moet de aanpak van de verkeersonveiligheid nog beter. Daarom sluiten wij ons van harte aan bij de ambitie van de Provincie Zeeland en het ROVZ om naar een situatie toe te werken waarin geen vermijdbare ongevallen meer plaatsvinden. Met deze nieuwe visie 'Op weg naar nul' loopt Zeeland voor op Nederlandse en Europese ontwikkelingen.
Werk jij bij een gemeente en wil je met ons aanbod inzetten om invulling te geven aan je verkeersveiligheidsbeleid? Kijk dan bij ons projectenaanbod voor gemeenten.
Hier vind je onze afdelingen:
Nieuws uit je buurt
VERKEERSEXAMEN 2024
Poortvliet besluit reeks examens “Ze vertonen dorpsfietsgedrag!”
Verkeersexamen 2024
De kop is er af
FIETSENKEURINGEN 2024
In de week van 18 t/m 24 maart zijn op de basisscholen, die dit jaar meedoen met het praktijkexamen,
de fietsen van de leerlingen gekeurd door VVN afdeling Tholen.
John Prins Trofee
In 2013 kregen Hans en Sandra de Feijter, beter bekend als de projectleiders van de Kantelauto/Gordelsimulator, als eerste de trofee uitgereikt. Zij zetten zich al vele jaren in voor VVN district Zeeland.
In 2015 heeft Lau Jasperse de trofee ontvangen. Lau is al 25 jaar boekhouder van ons district. Hij verzorgt alle betalingen, de boekhoudkundige administratie en budgetbewaking, rapportages aan het bestuur, maar ook de verwerking van 600 tot 700 vrijwilligers declaraties per jaar.
In 2017 heeft het districtsbestuur tijdens de vrijwilligersdag van 15 september de Trofee uitgereikt aan Nel Klap. Nel is vele jaren verbonden met de afdeling Middelburg en van alle markten thuis. Of het nu gaat om inzetten voor de BOB, verkeersexamens og snelheidsacties, Nel is altijd van de partij.
De trofee bestaat uit ongeveer een halve bol van glas met een diameter van 9 cm. Aan de onderzijde is de tekst ingegraveerd, welke door het glaslichaam op bijzondere wijze zichtbaar is.
Zeeuws Verkeersveiligheidslabel
Ons aanbod aan basisscholen in Zeeland is onderdeel van het Zeeuws VerkeersveiligheidsLabel. Binnen dit label werken VVN, gemeenten, het ROVZ e.a. samen om structureel goede verkeerseducatie te bieden aan de doelgroep.
Kijk op onze website voor meer informatie.